Соби и апартмани | Junior Suite | Hotel ARKA Skopje
Hotel in Skopje - Hotel ARKA
en | mk | de

Junior Suite

Junior Suite

Овој просторен апартман го овозможува најдобриот поглед на градот и Старата Скопска Чаршија. На 42м2 со голем брачен кревет, и со посебен дел за седење и работа.

Подобности:
• Индивидуална контрола на греење и ладење
• Бесплатен безжичен интернет пристап
• Контрола на осветлување од далечина
• Кабловска телевизија / Телевизор со рамен екран
• Работна маса
• Сеф
• Мини бар
• Директна телефонска линија
• Електронски брави
• Фен
• Пешкири и бањарки
• Бесплатен прибор за лична хигиена
• Влечки
• Дневна посета од собарка
• Секојдневна промена на постелнина
• Перење и хемиско чистење
• Услуга за будење
• Струја 220волти